Korektywa
Program „Lekcje badmintona z zajęciami korekcyjno – kompensacyjnymi” – start 2017, uczestników 4090
Podczas siódmej edycji Narodowych Dni Badmintona, które odbyły się we Wrocławiu pod hasłem „Solidarni z Ukrainą” zaplanowano spotkanie towarzyskie reprezentacji Polski i Ukrainy U19. Obie drużyny Narodowe spotkały się w hali Stulecia i rozegrały niezwykle ciekawy i emocjonujący mecz.
Narodowe Dni Badmintona to największa impreza badmintonowa w Europie. Badmintoniści i sympatycy dyscypliny spotkali się już po raz siódmy by świętować dni swojej dyscypliny. Ponad tysiąc uczestników wzięło udział w turniejach, konkursach, aktywnościach i animacjach sportowych i plastycznych zorganizowanych podczas obchodów w jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na mapie południowej Polski, wrocławskiej Hali Stulecia. Jednym z głównych punktów obchodów był mecz towarzyski reprezentacji juniorów Polski i juniorami z Ukrainy. Ukraińcy przyjechali do Polski i Wrocławia na zaproszenie Polskiego Związku Badmintona.
2021
W ramach programu utworzonych zostało 68 grup składających się z dzieci ze szkół podstawowych z klas I-VIII .
Celem zadania była aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy oraz włączenie grupy uczniów do regularnej aktywności fizycznej. Zajęcia sportowe zawierały elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej,
Grupy uczniów zostały podzielone na zgodnie z wiekiem i możliwości psychoruchowym uczestników.
2020
Stworzonych zostało 81 grup ćwiczebnych w całej Polsce wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Zajęcia były prowadzone od lutego do grudnia – z wyjątkiem miesięcy, w których obowiązywały zakazy organizowania zajęć. Głównym celem zajęć z badmintona z elementami gimnastyki korekcyjnej było skorygowanie istniejących zaburzeń statyki ciała i wyrobienie u dzieci nawyku prawidłowej postawy. Zapobieganie pogłębianiu się wady postawy, rozciągniecie mięśni przykurczonych i wzmacnianie mięśni osłabionych. Wyrobienie odruchu prawidłowego ustawiania stóp i nawyku prawidłowego chodu w połączeniu z nauczaniem poruszania się po boisku
2019
W 2019 roku zrealizowaliśmy zajęcia pozalekcyjne z elementami korektywy dla 75 grup dzieci w wieku szkolnym na terenie całej Polski. Przygotowaliśmy zestawy ćwiczeń w postaci materiałów dydaktycznych, które były wykorzystywane w trakcie zajęć. Specjalnie dobrane ćwiczenia miały na celu oddziaływanie korygujące wady postawy, w szczególności wady kręgosłupa oraz jego deformacje, a także wady klatki piersiowej, kończyn dolnych oraz stóp. Kolejne ćwiczenia miały charakter ogólnie wzmacniające mięśnie, więzadła i stawy. Do tego ćwiczenia zostały wykorzystane techniki ćwiczeń badmintonowych, które mają znakomity wpływ ogólnorozwojowy. Udostępniliśmy również grupom niezbędny sprzęt do wykonywania ćwiczeń.
2018/2017
Dwie edycje „korektywy” objęły ok 2590 dzieci i młodzieży z całego kraju. W pierwszym roku programu ponad połowa uczestników przeszła test FMS na początku cyklu treningowego. Na zakończenie grupa testowa przeszła FMS ponownie i w wyniku realizacji całego cyklu z gimnastyki korekcjyjno – kompensacyjnej zanotowano poprawę o ponad 2 punkty testowe (w skali do 21 punktów). Wynikiem realizacji zadania było również powstanie skryptu szkoleniowego z gimnastyki korekcyjnej opartej na badmintonie.