ul. Zgrupowania AK Kampinos 2, 01-943 Warszawa
+22 530 11 75
biuro@narodowybadminton.pl

Narodowe Dni Badmintona

Narodowe Dni Badmintona – start projektu – 2016
uczestników dotychczasowych – 34 000

Narodowe Dni Badmintona to największa impreza badmintonowa w historii naszego kraju. Już pierwsza edycja NDB, organizowana na Stadionie Narodowym w Warszawie przyciągnęła kilkanaście tysięcy osób. Celem tego wydarzenia jest promocja badmintona na terenie Polski. Corocznie do działań angażowani są najlepsi polscy i zagraniczni zawodnicy oraz trenerzy. Każdy, kto chce zapoznać się z tym sportem, podnieść swoje umiejętności lub pokibicować gwiazdom, jest mile widziany. NDB organizowane jest zawsze na największych dostępnych obiektach i skupia przedstawicieli sportu, władz państwowych, dzieci i młodzież oraz amatorów, którzy chcą rywalizować w najszybszym sporcie świata.

W roku 2021 organizacja największego wydarzenia badmintonowego w Polsce również przypadła na ośrodek sportowy w Lavo Józefosław.
W dniach 30.09 do 02.10 na 12 kortach badmintonowych, przestrzeni 3 kortów do tenisa i hali namiotowej była przygotowana przestrzeń aby zapewnić atrakcje dla 1200 uczestników.
Najmłodsi zawodniczy rywalizowali w rozgrywkach singlowych przypisani do odpowiedniej kategorii wiekowej.
Dla naszych gości dodatkowo przygotowaliśmy zabawy sprawnościowe na dmuchanym torze przeszkód, kącik plastyczny, zawody sprawnościowe.
Trenerzy i nauczyciele otrzymali dodatkową wiedzę podczas szkolenia z trenerem kadry narodowej.
Dorośli uczestnicy rywalizowali w turnieju badmintona Orlen Cup.

2023
Solidarni Razem – w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego – pod tym hasłem odbyły się we Wrocławiu Narodowe Dni Badmintona. Historyczna Hala Stulecia we wtorek i środę zapełniła się pasjonatami badmintona z całej Polski. W obchodach udział wzięły dzieci i dorośli, badmintonowi amatorzy i wyczynowcy oraz Żołnierze, Ratownicy Medyczni, Strażacy, Kolejarze i Policjanci.

Narodowe Dni Badmintona odbyły się po raz ósmy w historii. To jedno z największych badmintonowych wydarzeń upowszechniających dyscyplinę w Europie. Polska jest jednym ze światowych liderów jeśli chodzi o popularyzację badmintona. Każdego roku mamy ogólnopolskie obchody dni dyscypliny oraz wiele festiwali dla najmłodszych adeptów „kometki”. W tym roku w okresie wakacyjno-jesiennym zaplanowano również kilkaset badmintonowych pikników.
Narodowe Dni Badmintona, tradycyjnie swoim patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

2022
Podczas siódmej edycji Narodowych Dni Badmintona, które odbyły się we Wrocławiu pod hasłem „Solidarni z Ukrainą” zaplanowano spotkanie towarzyskie reprezentacji Polski i Ukrainy U19. Obie drużyny Narodowe spotkały się w hali Stulecia i rozegrały niezwykle ciekawy i emocjonujący mecz.
Narodowe Dni Badmintona to największa impreza badmintonowa w Europie. Badmintoniści i sympatycy dyscypliny spotkali się już po raz siódmy by świętować dni swojej dyscypliny. Ponad tysiąc uczestników wzięło udział w turniejach, konkursach, aktywnościach i animacjach sportowych i plastycznych zorganizowanych podczas obchodów w jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na mapie południowej Polski, wrocławskiej Hali Stulecia. Jednym z głównych punktów obchodów był mecz towarzyski reprezentacji juniorów Polski i juniorami z Ukrainy. Ukraińcy przyjechali do Polski i Wrocławia na zaproszenie Polskiego Związku Badmintona.

2021

2020
Narodowe Dni Badmintona – największe badmintonowe wydarzenie w Europie, tym razem odbyło się w podwarszawskim Józefosławiu. Miłośnicy badmintona z Polski i zagranicy spotkali się w oficjalnym ośrodku treningowym Kadry Narodowej Badmintona, by rywalizować w turniejach dzieci, amatorów i seniorów. Sponsorem Strategicznym wydarzenia jest PKN ORLEN, a Partnerem Głównym – należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO.
Pierwsze dni zostały poświęcone najmłodszym uczestnikom, którzy przyjechali do nas z całej Polski. Oprócz samego turnieju na miejscu czekała na nic moc atrakcji: aktywności, konkursy oraz strefa rozrywki z automatami do gry oraz symulatorami wirtualnej rzeczywistości. Ponadto dla grup szkolnych przygotowaliśmy niezwykłą wizytę w manufakturze cukierków, gdzie będzie można na własne oczy zobaczyć, jak powstają słodycze.

W dniach 17-18 października rozegraliśmy turnieje dorosłych. Na Turniej Amatorów ORLEN CUP zaproszeni są wszyscy pasjonaci, którzy rekreacyjnie grają w badmintona.

2019
Największa cykliczna impreza badmintonowa w Polsce tym razem zawitała do Katowic. W dniach 7-11 sierpnia pasjonaci tego sportu rozegrali w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek wiele emocjonujących pojedynków. Sponsorem Strategicznym wydarzenia jest PKN ORLEN, a Partnerem Głównym – należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO.

Narodowe Dni Badmintona tym razem odbyły się na płycie na płycie lodowiska, które oczywiście zostało pozbawione lodu, za to wypełnione dwunastoma kortami do gry w badmintona. W pierwszych dniach NDB zjawili się uczniowie szkół podstawowych, którzy grali w Turnieju Dzieci. Następnie ich miejsce zajęli amatorzy i seniorzy z kilkudziesięciu krajów z całego świata. Nie zabrakło również atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych.

2018
W dniach 9-14 października w czterech halach sportowych Zakopanego odbyła się trzecia edycja Narodowych Dni Badmintona. Wydarzenie było objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Najliczniejszymi rozgrywkami były zmagania dzieci i młodzieży. W hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego rywalizowali adepci badmintona od kategorii U-9 do U-15. W kilkudniowym turnieju wzięło udział niespełna tysiąc młodych badmintonistów. Każdy z nich po zakończeniu rozgrywek mógł skorzystać z walorów turystycznych okolicy. Uczestnicy NDB mogli m.in. wjechać kolejką na Kasprowy Wierch albo zwiedzić Wielką Krokiew.
Trzy dni gier stoczyli juniorzy z kilkunastu polskich klubów (sesje poranne i popołudniowe) oraz zawodnicy Elity, którzy rozegrali Turniej Asów – Droga do Tokio. Ponad 200 zawodników wzięło łącznie udział w PGE Turnieju Seniorów i PGE Turnieju Amatorów. Dwudniowe rozgrywki miały miejsce w halach COS Zakopane. Łącznie rozegrano aż 20 kategorii zmagań i co warto podkreślić w kilku medale zdobywali zawodnicy zagraniczni.
Symbolicznym podsumowaniem wydarzenia był sobotni koncert w hotelu Nosalowy Dwór. Uczestnicy wysłuchując występu Martyny Kasprzyckiej mogli zapoznać się z muzyką regionów górskich Polski, Słowacji i Węgier. Występująca po niej Weronika Bochat zaprezentowała repertuar rozrywkowy i porywała publiczność do tańca.

2017
Narodowe Dni Badmintona 2017 po raz pierwszy odbyły się w dwudniowej formule. Wydarzenie podzielone było na cztery główne moduły. Pierwszego dnia rozegrano wielki turniej dzieci i młodzieży z całego kraju. Pobito nieoficjalny rekord jednodniowych zmagań, gdyż rozegrano ponad 740 spotkań w kilkunastu kategoriach. Wieczorem na korty Torwaru wybiegli uczestnicy turniejów branżowych oraz turnieju VIP. Mierzyli się ze sobą przedstawiciele służby zdrowia, służb mundurowych oraz dyplomaci i personel ambasad. Szczególnym zainteresowaniem widzów cieszył się turniej VIP, w którym udział wzięli m. in. Minister Sekretarz Stanu Andrzej Dera, posłowie RP Zbigniew Dolata, Jarosław Krajewski, Dariusz Piątkowski oraz Olgierd Cieślik – Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego i Adam Konopka – Prezes Polskiego Związku Szermierki. Panom towarzyszyły również tuzy polskiego sportu – Robert Korzeniowski i Artur Siódmiak.

Drugiego dnia wydarzenia dzieci i młodzież wzięły udział w Badmintonowym WF. Zajęcia prowadzone przez szkoleniowców ABRM koordynowane były przez Diemo Ruhnowa – specjalistę od szkolenia młodzieży z Niemiec. Uczestnicy po intensywnej rozgrzewce pracowali nad kluczowymi elementami badmintonowej techniki m.in w obszarach – pracy nóg i poruszania się po korcie, smeczowania, gry forhendowej i backhendowej oraz zagrywki. Instrukcje trenera były na bieżąco tłumaczone uczestnikom a nad prawidłową realizacją ćwiczeń czuwali zawodnicy ABRM Warszawa.

W trakcie całego wydarzenia młodzież mogła zapoznać się również z szermierką za pośrednictwem zajęć Oli Sochy – czterokrotnej uczestniczki Igrzysk Olimpijskich. Drugą możliwością były sporty siłowe prowadzone przez Mistrza Armwrestlingu – Alexa Kurdechę. Badmintoniści mogli siłować się na rękę na profesjonalnym stole lub rywalizować między sobą w przysiadach z obciążeniem. Gościliśmy również brązową medalistkę IO w Rio de Janeiro oraz Mistrzynię Świata – pięcioboistkę Oktawię Nowacką. Zapoznała ona uczestników z jedną z dyscyplin pięciobojowych – strzelaniem z broni laserowej.

2016
Narodowy Dzień Badmintona, był największym wydarzeniem sportowym w Polsce, a także największym świętem badmintona w skali międzynarodowej. Po raz pierwszy zostało zorganizowane wydarzenie na światowym poziomie w tej dyscyplinie sportu. 51 kortów na płycie PGE Narodowego, ugościło ponad 15 tysięcy odwiedzających kadrowiczów, fanów, kibiców, amatorów tego najszybszego sportu. Impreza trwała cały dzień od wczesnych godzin porannych do wieczora. Przez ten czas można było zobaczyć m.in. pokazowy mecz gwiazd badmintona, olimpijczyków, został rozegrany Puchar Polski, aukcja charytatywna, wiele konkursów i turniejów dla dzieci. Obecnością uświetniły te wydarzenie takie osobistości jak Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, sportowcy m.in. Artur Siódmiak, Robert Korzeniowski, Aleksandra Socha. Wydarzenie te Patronatem Honorowym objął Prezydent RP Andrzej Duda. Firma Lotto objęła zaszczytne miejsce Sponsora Głównego wydarzenia, a TVP Sport prowadziło transmisje na żywo z tego badmintonowego święta, a za poprowadzenie całości odpowiadali dziennikarze TVP Sport Sylwia Dekiert oraz Rafał Patyra.