ul. Zgrupowania AK Kampinos 2, 01-943 Warszawa
+22 530 11 75
biuro@narodowybadminton.pl

Ludzie Fundacji

Marek Krajewski
Prezes Zarządu Fundacji Narodowy Badminton

W dyscyplinie od ponad 40 lat. Najpierw jako zawodnik (kadry narodowej i medalista MP w grach podwójnych), później organizator, członek PZBad i prezes Polskiego Związku Badmintona. Funkcję tę pełni do dzisiaj. Za kadencji Marka Krajewskiego badminton dołączył do najpopularniejszych polskich dyscyplin sportowych, a Polski Związek Badmintona do najdynamiczniej rozwijających sie polskich federacji sportowych. Fundacją Narodowy Badminton zarządza od momentu jej powołania. Członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego – z wyboru w kadencji 2023-2027 – zgłoszony przez członków olimpijskich.

Mirosław Adamczyk
Wiceprezes Zarządu Fundacji Narodowy Badminton, Dyrektor ds. Projektów

W dyscyplinie od ponad 45 lat. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski juniorów, elity i seniorów. Z Fundacją Narodowy Badminton związany od początku jej istnienia. Członek zarządu Polskiego Związku Badmintona XI kadencji. Członek komisji dyscyplinarno-arbitrażowej Polskiego Związku Badmintona. Od 2019 roku jest Komisarzem I, II i III Ligi, które są zapleczem LOTTO Ekstraligi Badmintona. Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Badmintona. Trener kadry narodowej U-16 (1999-2000), trener Zręb Solec Kujawski (1986-1992) Obecnie trener w klubie ABRM Warszawa.

Sławomir Męczyński
Dyrektor Fundacji Narodowy Badminton ds. Marketingu

Odpowiedzialny za działania marketingowe Fundacji. Z Fundacją Narodowy Badminton związany od początku jej istnienia. Koordynator wielu eventów, m.in. Narodowych Dni Badmintona od pierwszej edycji. Zawodowo zajmuje się marketingiem od ponad 25 lat. W ciągu ostatnich 4 lat współpracował przy zawarciu umów sponsorskich na ponad 5 milionów złotych. Odpowiada za realizację umów i skuteczną finalizację. Współpracuje z czołowymi polskimi firmami łącząc biznes ze sportem.

Marcin Maksymiuk
Media i Public Relations

Odpowiedzialny w Fundacji za działania medialne i PR-owe. Z Fundacją Narodowy Badminton związany od niedawna. Uczestnik ostatnich fundacyjnych eventów, m.in. Narodowych Dni Badmintona. Zawodowo zajmuje się szeroko rozumianą obsługą medialną wydarzeń i projektów. W ostatnich latach współpracował z wieloma podmiotami w tematyce około motosportowej. Współpracuje również z Polskim Związkiem Badmintona.

Kacper Skowroński
Programy i upowszechnianie

Odpowiedzialny za realizację programów ministerialnych i upowszechniania. W Fundacji od niedawna.
Koordynator wielu projektów upowszeniających dyscyplinę, współpracujący z wieloma trenerami i instruktorami w całym kraju.
Ze sportem związany od wielu lat, jako organizator wielu wydarzeń oraz trener piłki nożnej. Posiada licencję UEFA B.

Olaf Kacprzycki
Finanse i księgowość

Odpowiedzialny za fundacyjną księgowość i rachunki.
Ze sportem związany od wielu lat, najpierw jako lekkoatleta, a ostatnio jako specjalista od maratonów na orientację.