ul. Zgrupowania AK Kampinos 2, 01-943 Warszawa
+22 530 11 75
biuro@narodowybadminton.pl

O Fundacji

Fundacja Narodowy Badminton (dawniej Fundacja Polskiego Związku Badmintona) to organizacja tworzona przez ludzi, którzy kochają badmintona – dla wszystkich, którzy cenią ten sport.

Naszą misją jest propagowanie i rozwijanie tej najszybszej w świecie dyscypliny sportu. Pragniemy wspierać i pomagać klubom oraz ośrodkom, które chętnie i skutecznie wspierają naszą działalność poprzez organiczną pracę na rzecz badmintona w Polsce.

Kreujemy, wspieramy i upowszechniamy – to nasza misja. Na badminton patrzymy inaczej, chcemy tworzyć warunki do pobudzania coraz większego zainteresowania tym sportem, czego dowodem było zorganizowanie „Narodowego Dnia Badmintona”, który odbył się na głównej płycie PGE Stadionu Narodowego i był największym wydarzeniem sportowym i zarazem największym świętem naszej dyscypliny.

Nie spoczywamy na laurach, głowy mamy pełne pomysłów, więc dążymy do przekazania jak największej ilości spośród nich, wszystkim miłośnikom badmintona.

Naszą misją jest spowodowanie, by Badminton stał się sportem powszechnym. To jedna z najważniejsza wytycznych działań Fundacji. Chcemy pokazać, że to sport dla każdego w każdym wieku. Sport nie drogi i będący w zasięgu każdego, kto ceni sobie aktywność fizyczną.

Wspieramy kluby sportowe, szkoły i inne organizacje. Staramy się wdrażać i zachęcać do gry każdego, kto jest otwarty na ciekawe dyscypliny sportowe. Dbamy także o osoby niepełnosprawne. Bez nich badminton nie mógłby się nazywać sportem dla wszystkich!