ul. Zgrupowania AK Kampinos 2, 01-943 Warszawa
+22 530 11 75
biuro@narodowybadminton.pl

Wydarzenia Fundacji Narodowy Badminton

W okresie naszej działalności zorganizowaliśmy 8 edycji Narodowych Dni Badmintona oraz wiele innych wydarzeń badmintonowych jak eliminacje Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – Polish Open oraz eventy związane z naszymi programami – Shuttle Time, Eventy Badmintonowe, Turnieje dla Dzieci i Dorosłych czy Pikniki Rodzinne z Badmintonem.

REALIZACJE FUNDACJI NARODOWY BADMINTON

NARODOWE DNI BADMINTONA 2023

Narodowe Dni Badmintona 2023

KLIKNIJ PO WIĘCEJ

Solidarni Razem – w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego – pod tym hasłem odbyły się we Wrocławiu Narodowe Dni Badmintona. Historyczna Hala Stulecia we wtorek i środę zapełniła się pasjonatami badmintona z całej Polski. W obchodach udział wzięły dzieci i dorośli, badmintonowi amatorzy i wyczynowcy oraz Żołnierze, Ratownicy Medyczni, Strażacy, Kolejarze i Policjanci.

magazyn Polski Badminton, wydanie #3, sierpień 2023

NARODOWE DNI BADMINTONA 2022

Podczas siódmej edycji Narodowych Dni Badmintona, które odbyły się we Wrocławiu pod hasłem „Solidarni z Ukrainą” zaplanowano spotkanie towarzyskie reprezentacji Polski i Ukrainy U19. Obie drużyny Narodowe spotkały się w hali Stulecia i rozegrały niezwykle ciekawy i emocjonujący mecz.
Narodowe Dni Badmintona to największa impreza badmintonowa w Europie. Badmintoniści i sympatycy dyscypliny spotkali się już po raz siódmy by świętować dni swojej dyscypliny. Ponad tysiąc uczestników wzięło udział w turniejach, konkursach, aktywnościach i animacjach sportowych i plastycznych zorganizowanych podczas obchodów w jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na mapie południowej Polski, wrocławskiej Hali Stulecia. Jednym z głównych punktów obchodów był mecz towarzyski reprezentacji juniorów Polski i juniorami z Ukrainy. Ukraińcy przyjechali do Polski i Wrocławia na zaproszenie Polskiego Związku Badmintona.

 

 

 

Narodowe Dni Badmintona to największa impreza badmintonowa w Europie. Badmintoniści i sympatycy dyscypliny spotkali się już po raz siódmy by świętować dni swojej dyscypliny. Ponad tysiąc uczestników wzięło udział w turniejach, konkursach, aktywnościach i animacjach sportowych i plastycznych zorganizowanych podczas obchodów w jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na mapie południowej Polski, wrocławskiej Hali Stulecia. Jednym z głównych punktów obchodów był mecz towarzyski reprezentacji juniorów Polski i juniorami z Ukrainy. Ukraińcy przyjechali do Polski i Wrocławia na zaproszenie Polskiego Związku Badmintona.

W dniach 30.09 do 02.10 rozgrywali swoje mecze pasjonaci badmintona z Polski. Gościliśmy również gości z Indii i Wielkiej Brytanii.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.

W wydarzeniu wzięły udział dzieci oraz młodzież, które grały w NDB Turnieju Dzieci. Gościliśmy również beneficjentów programu Shuttle Time, którzy również mieli okazję zmierzyć się w badmintonowych pojedynkach. Dla najmłodszych uczestników przygotowany został szereg atrakcji, oprócz gier i zabaw z animatorami, udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik oraz planetarium.

Dla nauczycieli wykład – szkolenie przeprowadził gość specjalny, trener reprezentacji Polski Steve Buter. Dzieci miały okazję poznać zawodników reprezentacji i zagrać z nimi mecz badmintona.

W trakcie Narodowych Dni Badmintona rozegrane zostały turniej Orlen CUP Amatorów oraz Seniorów. Turnieje były okazją do spotkania zawodników z całej Polski, wymianu doświadczeń i kontaktów.

Narodowe Dni Badmintona odbyły się przy wsparciu Ministerstwa Sportu. Sponsorem Strategicznym NDB był PKN ORLEN, a Partnerami Głównymi Marka LOTTO oraz Marka PZU.

NARODOWE DNI BADMINTONA 2021

NARODOWE DNI BADMINTONA 2020

NARODOWE DNI BADMINTONA 2019

4 edycja Narodowych Dni Badmintona zawitała do Katowic. W dniach 7-11 sierpnia na terenie lodowiska, które jest jednym z obiektów Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek spotkali się pasjonaci badmintona z Polski oraz całego świata.

 

W wydarzeniu wzięły udział dzieci oraz młodzież, które grały w NDB Turnieju Dzieci. Gościliśmy również beneficjentów programu Shuttle Time, którzy również mieli okazję zmierzyć się w badmintonowych pojedynkach. Dla najmłodszych uczestników przygotowany został szereg atrakcji, oprócz gier i zabaw z animatorami, mogli zwiedzić lokalną Sztolnię Luizę – jedyny tego typu kompleks edukacyjno-turystyczny, powstały na bazie zrewitalizowanych naziemnych i podziemnych przestrzeni XIX-wiecznej Kopalni Królowa Luiza oraz Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej – największej budowli hydrotechnicznej w europejskim górnictwie węglowym. Młodzież mogła również wziąć podziwiać zmagania zawodników na Mistrzostwach Świata Seniorów, które w tym samym czasie rozgrywane były w katowickim Spodku.

W trakcie Narodowych Dni Badmintona rozegrane zostały turnieje Amatorów oraz Seniorów, na które przybyli licznie zawodnicy z całego świata. Turnieje były okazją do integracji zawodników badmintona z kilkudziesięciu krajów. Była to niezwykła okazja, aby zintegrować międzynarodowe środowisko badmintonowe oraz pokazać zawodnikom z zagranicy naszą kulturę oraz tradycję.

Narodowe Dni Badmintona odbyły się przy wsparciu Ministerstwa Sportu. Sponsorem Strategicznym NDB był PKN ORLEN, a Partnerem Głównym Marka LOTTO.

NARODOWE DNI BADMINTONA 2018

W dniach 9-14 października w czterech halach sportowych Zakopanego odbyła się trzecia edycja Narodowych Dni Badmintona. Wydarzenie było objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Najliczniejszymi rozgrywkami były zmagania dzieci i młodzieży. W hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego rywalizowali adepci badmintona od kategorii U-9 do U-15. W kilkudniowym turnieju wzięło udział niespełna tysiąc młodych badmintonistów. Każdy z nich po zakończeniu rozgrywek mógł skorzystać z walorów turystycznych okolicy. Uczestnicy NDB mogli m.in. wjechać kolejką na Kasprowy Wierch albo zwiedzić Wielką Krokiew.

Hale Centralnego Ośrodka Sportu gościły zawodników o nieco wyższym poziomie sportowym. Trzy dni gier stoczyli juniorzy z kilkunastu polskich klubów (sesje poranne i popołudniowe) oraz zawodnicy Elity, którzy rozegrali Turniej Asów – Droga do Tokio. Wśród juniorów najwięcej wygranych zaliczyli badmintoniści Plesbadu Pszczyna – sześć oraz Hubala Białystok – cztery. Warto zwrócić uwagę na występ Dagmary Pękały. Zawodniczka Plesbadu wygrała swoją kategorię wiekową zarówno w singlu jak i w mikście. Turniej Asów skupił wybitnych polskich zawodników. Wszyscy ostrzyli sobie zęby na możliwość obejrzenia w akcji żywej legendy polskiego badmintona – Roberta Mateusiaka. Niestety popularny Zico zakończył swój udział w grze w pierwszym meczu nadrywając mięsień brzuchaty łydki. Zdecydowanie najciekawszy pojedynek tego turnieju to prawdziwa walka w singlu kobiet – Joanna Stanisz kontra Olga Miksza. Odpowiednio srebrna i brązowa medalistka MP Elity zagrały długi, ciężki, trzysetowy pojedynek zakończony wygraną tej drugiej 2:1.

Rewanż za ten mecz odbył się następnego dnia, gdyż obie Panie bez problemów awansowały do finału Akademickiego Pucharu Polski, który rozgrywał się w Zakopiańskiej Hali Sportowej. Tym razem jednak pojedynek nie został dokończony, gdyż Miksza skreczowała w drugim secie. Sam turniej APP był bardzo przyjemną, kameralną imprezą toczoną w duchu fair play. Zawodnicy bawili się grą aczkolwiek pojedynki finałowe stały na wysokim poziomie. W szczególności spektakularnie wyglądał finał singla mężczyzn, gdzie Bartosz Markiewicz podejmował Wojciecha Sajdoka. Zawodnik ABRM Warszawa reprezentujący na rozgrywkach akademickich Uniwersytet Opolski wygrał 2:1. Chwilę później w parze z Joanną Stanisz dołożył triumf w mikście.

Ponad 200 zawodników wzięło łącznie udział w PGE Turnieju Seniorów i PGE Turnieju Amatorów. Dwudniowe rozgrywki miały miejsce w halach COS Zakopane. Łącznie rozegrano aż 20 kategorii zmagań i co warto podkreślić w kilku medale zdobywali zawodnicy zagraniczni. Reprezentująca Niemcy Viktoria Mashkinova zdobyła brąz w singlu i srebro w mikście, a Węgier Gyorgy Voros wygrał singla mężczyzn a w deblu panów zdobył srebro. Na liście triumfatorów pojawił się również Olimpijczyk z Barcelony – Jacek Hankiewicz, który wygrał singla 40+ oraz był drugi w mikście (w parze z Marią Musiałek). Przyjemną niespodzianką był udział Posłów na Sejm RP. Panowie Zbigniew Dolata i Dariusz Piontkowski, którzy kilka dni wcześniej rywalizowali w Turnieju VIP w ramach NDB, zajęli trzecie miejsce w deblu mężczyzn.

W trakcie NDB zadebiutowała na polskim rynku malezyjska marka sportowa MAXX. Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z jej ofertą oraz wypróbować jej produkty na korcie. MAXX dostarczył lotki na wszystkie turnieje w ramach wydarzenia oraz ufundował nagrody rzeczowe da triumfatorów rozgrywek. Jednym z globalnych ambasadorów marki jest Robert Mateusiak, który sprowadził MAXX do naszego kraju i będzie odpowiadał za dystrybucję tego sprzętu w Polsce i Europie kontynentalnej.

Symbolicznym podsumowaniem wydarzenia był sobotni koncert w hotelu Nosalowy Dwór. Uczestnicy wysłuchując występu Martyny Kasprzyckiej mogli zapoznać się z muzyką regionów górskich Polski, Słowacji i Węgier. Występująca po niej Weronika Bochat zaprezentowała repertuar rozrywkowy i porywała publiczność do tańca. Trwający równolegle bankiet był okazją dla środowiska badmintonowego do rozmów, podsumowań i planów na przyszłość. A ta zapowiada się zgoła interesująco.

NARODOWE DNI BADMINTONA 2017

Narodowe Dni Badmintona 2017 po raz pierwszy odbyły się w dwudniowej formule. Wydarzenie podzielone było na cztery główne moduły. Pierwszego dnia rozegrano wielki turniej dzieci i młodzieży z całego kraju. Pobito nieoficjalny rekord jednodniowych zmagań, gdyż rozegrano ponad 740 spotkań w kilkunastu kategoriach. Wieczorem na korty Torwaru wybiegli uczestnicy turniejów branżowych oraz turnieju VIP. Mierzyli się ze sobą przedstawiciele służby zdrowia, służb mundurowych oraz dyplomaci i personel ambasad. Szczególnym zainteresowaniem widzów cieszył się turniej VIP, w którym udział wzięli m. in. Minister Sekretarz Stanu Andrzej Dera, posłowie RP Zbigniew Dolata, Jarosław Krajewski, Dariusz Piątkowski oraz Olgierd Cieślik – Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego i Adam Konopka – Prezes Polskiego Związku Szermierki. Panom towarzyszyły również tuzy polskiego sportu – Robert Korzeniowski i Artur Siódmiak.

Drugiego dnia wydarzenia dzieci i młodzież wzięły udział w Badmintonowym WF. Zajęcia prowadzone przez szkoleniowców ABRM koordynowane były przez Diemo Ruhnowa – specjalistę od szkolenia młodzieży z Niemiec. Uczestnicy po intensywnej rozgrzewce pracowali nad kluczowymi elementami badmintonowej techniki m.in w obszarach – pracy nóg i poruszania się po korcie, smeczowania, gry forhendowej i backhendowej oraz zagrywki. Instrukcje trenera były na bieżąco tłumaczone uczestnikom a nad prawidłową realizacją ćwiczeń czuwali zawodnicy ABRM Warszawa.

W trakcie całego wydarzenia młodzież mogła zapoznać się również z szermierką za pośrednictwem zajęć Oli Sochy – czterokrotnej uczestniczki Igrzysk Olimpijskich. Drugą możliwością były sporty siłowe prowadzone przez Mistrza Armwrestlingu – Alexa Kurdechę. Badmintoniści mogli siłować się na rękę na profesjonalnym stole lub rywalizować między sobą w przysiadach z obciążeniem. Gościliśmy również brązową medalistkę IO w Rio de Janeiro oraz Mistrzynię Świata – pięcioboistkę Oktawię Nowacką. Zapoznała ona uczestników z jedną z dyscyplin pięciobojowych – strzelaniem z broni laserowej.

43. YONEX POLISH OPEN 23-26.03.2017

43. Yonex Polish Open 2017 nie odbył się bez polskich akcentów. Tym bardziej turniej był wyjątkowy. Nasz mikst Robert Mateusiak i Nadia Zięba wywalczyli złoto, także męski debel Wojciech Szkudlarczyk i Łukasz Moreń stanęli na pierwszym miejscu podium. Michał Rogalski także pokazał klasę sportową i zajął 3 miejsce w singlu mężczyzn. Ponadto otrzymał Puchar Burmistrza Ursynowa dla najlepszego polskiego zawodnika. Wydarzenie to odwiedzili także przedstawiciele Partnera Głównego – Lotto, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Dzielnicy Ursynów, a także delegaci Polskiego Związku Badmintona oraz japoński przedstawiciel Partnera Sportowego, marki Yonex.

W trakcie czterech dni zmagań na kortach, Arenę Ursynów odwiedziło o 1600 widzów, a transmisja TVP Sport zgromadziła ponad 32 tysiące sympatyków najszybszego sportu na świecie.

NARODOWY DZIEŃ BADMINTONA, 10 WRZEŚNIA 2016

Narodowy Dzień Badmintona, był największym wydarzeniem sportowym w Polsce, a także największym świętem badmintona w skali międzynarodowej. Po raz pierwszy zostało zorganizowane wydarzenie na światowym poziomie w tej dyscyplinie sportu. 51 kortów na płycie PGE Narodowego, ugościło ponad 15 tysięcy odwiedzających kadrowiczów, fanów, kibiców, amatorów tego najszybszego sportu. Impreza trwała cały dzień od wczesnych godzin porannych do wieczora. Przez ten czas można było zobaczyć m.in. pokazowy mecz gwiazd badmintona, olimpijczyków, został rozegrany Puchar Polski, aukcja charytatywna, wiele konkursów i turniejów dla dzieci. Obecnością uświetniły te wydarzenie takie osobistości jak Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, sportowcy m.in. Artur Siódmiak, Robert Korzeniowski, Aleksandra Socha. Wydarzenie te Patronatem Honorowym objął Prezydent RP Andrzej Duda. Firma Lotto objęła zaszczytne miejsce Sponsora Głównego wydarzenia, a TVP Sport prowadziło transmisje na żywo z tego badmintonowego święta, a za poprowadzenie całości odpowiadali dziennikarze TVP Sport Sylwia Dekiert oraz Rafał Patyra.

YONEX POLISH OPEN 2016

Ponownie Arena Ursynów stała się międzynarodową badmintonową sceną. 42. Yonex Polish Open 2016 był szczególny, przede wszystkim ze względu na to, iż odbywał się w roku olimpijskim i podczas rozgrywek mogliśmy obserwować zmagania naszych polskich olimpijczyków: miksta Nadii Zięby i Roberta Mateusiaka, debla Adama Cwaliny i Przemysława Wacha oraz singlisty Adriana Dziółko. W trakcie tego Yonex Polish Open, odbył się także bardzo ciekawy mecz parabadmintonowego miksta Bartka Mroza oraz Kasi Ziębik, którzy stanęli do rywalizacji z Robertem i Nadią.

Partnerem Głównym wydarzenia była firma Lotto, Partnerem Sportowym Yonex, a TVP Sport objęło Patronat Medialny.

BADMINTONOWY PAŁAC KULTURY I NAUKI W WARSZAWIE

W ramach upowszechniania badmintona oraz wspierania aktywności sportowej wśród różnych grup społecznych i środowiskowych, zostały zorganizowane zajęcia z badmintona latem 2016 roku. Wydarzenie zostało przeprowadzone na terenie pod Pałacem Kultury i Nauki na Placu Defilad. W zajęciach wzięły udział różne grupy społeczne: m.in. młodzież szkolną, całe rodziny. Zajęcia badmintonowe trwały przez 6 dni, a turnieje badmintonowe przez 4 dni. Przez łącznie 20 dni zostały stworzone warunki do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ponadto, przez cały okres trwania wydarzenia była przekazywana wiedza w zakresie podstawowych elementów techniki uderzeń, poruszania się po korcie czy podstawowych przepisów gry. Były do tego zadania wykorzystane gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem lotki i rakiety, jak również dodatkowego sprzętu rekreacyjnego. Wspomniane wcześniej turnieje były organizowane na bieżąco, w zależności od ilości osób chętnych. Każdy niezależenie od wieku mógł wziąć udział w turnieju.

YONEX POLISH OPEN 2015

Fundacja została organizatorem Yonex Polish Open 2015. Od czwartku do soboty badmintoniści z całego świata rywalizowali w hali sportowej Hotelu Arłamów.

Patronat nad imprezą objął marszałek Władysław Ortyl, znany ze swego zamiłowania do tej dyscypliny sportu. Zwieńczeniem świetnie zorganizowanej imprezy był ostatni dzień, w który odbyły się gry finałowe. W deblu mężczyzn wystąpiła polska para Adam Cwalina/Przemysław Wacha. Mecz o złoto rozegrali również z Japończykami, Kenta Kazuno/KazushiYamada. Gratką dla kibiców był finał mikstów, w którym para z Malezji pokonała duet z Indii w dwóch setach. Przed finałami odbył się turniej vipów, w którym startował m.in. Władysław Ortyl. W jednym z ciekawszych pojedynków marszałek pokonał czterokrotnego mistrza olimpijskiego w chodzie Roberta Korzeniowskiego.

EUROPEAN MIXED TEAM CHAMPIONSHIPS 2015

Wydarzenie te, organizowane przez Fundacje, wpisało się w pamięć całego środowiska badmintona w Polsce, po przez swoją wyjątkową oprawę. Po raz pierwszy rywalizacja badmintonowa odbyła się w patio hotelowym, Hotelu Arłamów. Wydarzenie te z pewnością należy do bezprecedensowych. Zespoły z czterech Państw, Polska, Węgry, Finlandia i Walia stoczyły walki o kwalifikację do finałów Mistrzostw Europy zespołów mieszanych w 2015 roku. Cykliczną imprezę, która na stałe jest wpisana w kalendarz Badminton Word Federation, wygrała drużyna Polski. Tym bardziej było miło nam organizować te wydarzenie.