ul. Zgrupowania AK Kampinos 2, 01-943 Warszawa
+22 530 11 75
biuro@narodowybadminton.pl

Misja Fundacji

Badminton sportem powszechnym – to jedna z najważniejsza wytycznych działań Fundacji. Chcemy pokazać, że to sport dla każdego w każdym wieku. Sport nie drogi i będący w zasięgu każdego, kto ceni sobie aktywność fizyczną.

Rozwój i propagowanie dyscypliny wśród dzieci, młodzieży i dorosłych
Przygotowywanie gruntu do powstawania kolejnych klubów przy szkołach, a także jednostkach niezależnych. Pobudzanie wyobraźni, edukowanie i dostarczanie warunków do rozwoju badmintona, przede wszystkich wśród dzieci i młodzieży, to klucz to pokazania jak można aktywnie spędzać czas z kolegami z podwórka, a także z całymi rodzinami.

Wsparcie efektywnych działań mających na celu popularyzację badmintona w Polsce
Fundacja wspiera działania każdej instytucji, która aktywnie i efektywnie działa na rzecz rozwoju badmintona w kraju. Wspieramy poprzez organizowanie i realizacje programów, przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także władz samorządowych, m.in. Program „Shuttle Time”, czy „Lekcje badmintona z zajęciami korekcyjno – kompensacyjnymi”.

Kreacja wydarzeń i działań wyjątkowych i spektakularnych, ukazujących dostępność oraz pobudzających popularność badmintona
Nie można mówić o rozwoju, upowszechnianiu i popularyzacji sportu bez dużych, wyjątkowych wydarzeń. Jesteśmy pomysłodawcami oraz organizatorami imprez sportowych na wysokim poziomie, takich jak Narodowe Dni Badmintona.

Dla normalnego śmiertelnika to jest niemożliwe, ale w końcu zawodnicy po to trenują przez całe życie, żeby trafiać w lotkę (…)
Przemysław Wacha, reprezentant Polski w badmintona i wielokrotny olimpijczyk, Przegląd Sportowy (04.04.2010)

Jest to odpowiedź naszego zawodnika na zadane pytanie: jak można trafić w małą lotkę, lecącą z prędkością 493 km/godz.?

Potrzeba naprawdę dużo wytrwałości, siły i determinacji, aby nauczyć się i zapanować na korcie nad najszybszym sportem na świecie!

Jesteśmy po to, aby pokazać i udowodnić, że badminton jest sportem dla wszystkich.
Celem Fundacji jest przede wszystkim popularyzacja tego sportu w Polsce: wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w każdym wieku. Nasze działania mają za zadanie nie tylko promocję, ale przede wszystkim edukację, która jest niezbędna do pobudzenia wyobraźni i ukazania możliwości, jakie niesie za sobą badminton. Pragniemy dotrzeć do jak największej liczby osób i zarazić ich pasją do tej dyscypliny sportu.

Wspieramy kluby sportowe, szkoły i inne organizacje. Staramy się wdrażać i zachęcać do gry każdego, kto jest otwarty na ciekawe dyscypliny sportowe. Dbamy także o osoby niepełnosprawne. Bez nich badminton nie mógłby się nazywać sportem dla wszystkich!